08.08.2016/14:24

Piwo najpopularniejsze latem

Aż połowa całorocznej sprzedaży piwa przypada na pięć miesięcy od maja do września, natomiast 20 proc. wyłącznie na lipiec i sierpień – wynika z danych Kompanii Piwowarskiej, przytaczanych przez „Rzeczpospolitą”.


Polacy stali się jednymi z największych konsumentów piwa w Europie, w ciągu roku statystyczny Kowalski wypija 99 l tego napoju, podczas gdy wódki i innych wysokoprocentowych alkoholi 8 l, a wina – 7 l. Pod względem spożycia piwa w Europie prześcigają nas tylko Niemcy, Austriacy i Czesi. Jak podaje Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, branża browarnicza generuje roczne przychody z tytułu sprzedaży piwa w wysokości około 25 mld zł (dla porównania producenci mocnych alkoholi generują rocznie około 18 mld zł, a win – 5 mld zł). Rosnącą popularnością wśród Polaków cieszą się również cydry. Segment ten, choć wciąż zajmuje nieznaczny udział w całym rynku napojów alkoholowych, prężnie się rozwija i zyskuje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza latem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.