29.10.2020/14:16

PKN Orlen finalizuje przejęcie sieci Ruch. Jan Szewczak: Firma bardzo się zmieni

Jan Szewczak, członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen powiedział, że płocki koncern jest obecnie w końcowej fazie finalizacji przejęcia spółki Ruch SA. Dodał, że zakup dystrybutora uważa za „potrzebny i słuszny” z punktu widzenia strategii PKN, jednak nie zdradził kiedy może dojść do podpisania umowy.

Jan Szewczak wskazał, że w najbliższej przyszłości spółka Ruch bardzo się zmianami. - Nowy Ruch (po konsolidacji z PKN Orlen i transformacji modelu biznesowego – red.), będzie zupełnie inną strukturą i znacznie bardziej nowoczesną, niż ta którą znamy od wielu lat, opartą m.in. o system paczkomatowy, o łatwość dostępu, o jakość usługi, czy zupełnie nowy wizerunek punktów handlowych – powiedział członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen.

Jednocześnie wskazał, że pandemia zmieniła zachowania zakupowe Polaków, którzy chętniej odwiedzają małe punkty handlowe niż sklepy sieciowe i centra handlowe. – Konsumenci czują się w nich po prostu bezpieczniej – wyjaśnił Jan Szewczak. I dodał, że jego zdaniem Polacy, ale także ludzie na całym świecie będą już na stałe chcieli częściej korzystać z małych form działalności handlowej niż ze sklepów należących do gigantów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ted 25.11.2020

    Bardzo się zmieni? Czyli może zapłaci wreszcie długi :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także