22.03.2018/10:47

PKN Orlen: Nie wyrzuciliśmy magazynów dla panów z oferty naszych stacji paliw

PKN Orlen w oficjalnym oświadczeniu zaprzeczyła informacjom Newsweeka co do wycofania z półek magazynów Playboy i CKM. Jak podało biuro prasowe, sprzedaż kilku tytułów została czasowo wstrzymana w ramach procesu zarządzania półką.

- Replikowana przez media informacja podana wczoraj przez tygodnik Newsweek o rzekomym wycofaniu ze stacji paliw Orlen części prasy jest nieprawdziwa - pisze biuro prasowe PKN Orlen.

Jak zauważają przedstawiciele firmy, rzeczywiście wstrzymana została dostawa na stacje kilku tytułów. Jest to jednak stan tymczasowy, spowodowany optymalizacją oferty prasowej względem możliwości ekspozycyjnych. - Stan ten potrwa  do czasu wypracowania nowych standardów ekspozycji. Termin ich wprowadzenia został zaplanowany na 26 marca - podaje PKN Orlen.

Przypomnijmy, z informacji Newsweeka wynika, że z półek na stacjach Orlen znikną magazyny Playboy i CKM. Miała to być osobista decyzja nowego prezesa firmy, Daniela Obajtek. Prezes miał także osobiście przygotować listę tytułów, które będą promowane. Według Newsweeka, miałyby to być prawicowe tytuły.

5 lutego Rada Nadzorcza PKN Orlen dokonała zmian w składzie zarządu spółki. Ze stanowiska prezesa zarządu odwołany został Wojciech Jasiński, a pełnienie tej funkcji powierzono Danielowi Obajtkowi.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • gija888 23.03.2018

    Nasza narodowa wizytówka. Największa firma w Polsce i taki kabaret. Ludzie toż to przecież istny PRL. Żyjemy w XXI wieku, jesteśmy otwarci na świat, a tu takie klocki. Długo będzie trzeba sprzątać i płacić za te fanaberie dobrej zmiany. Nic tylko zamknąć drzwi i uciekać stąd.

  • meryt 22.03.2018

    Proponuję w zamian za CKM i Playboy wprowadzić pisemka typu Nasz dziennik, gazeta polska, W sieci... Dodatkowo wprowadzić do paliwa dobrowolnie obowiązkową opłatę 0,01zł na nagrody dla super PISo ministrów.

  • żal 22.03.2018

    Wystarczy spojrzeć na ofertę prasy i książek w państwowej Poczcie Polskiej. Niedawno musiałem tam pójść, żeby odebrać przesyłkę. Na półce tylko Do Rzeczy, W Sieci, Moja Rodzina itp. oraz książki o Powstaniu Warszawskim, Katyniu, Biuletyn IPN, twórczość księdza Kaczkowskiego i przepisy kulinarne niejakiej Siostry Anastazji Niestety - to aż razi w oczy. Na stacjach Orlen po optymalizacji półki być może wystarczy miejsca również tylko na to... Na stacjach Orlen wyposażonych w telewizory w strefie kafeterii widzę wciąż jedynie TVP Info i słynne paski... Cóż - decyzja właściciela, co zrobić...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.