22.05.2019/16:09

PKN Orlen otworzy pięć kolejnych stacji w koncepcie Orlen Drive

Stacja Orlen Drive z opcją Drive Thru i wyposażona w kioski multimedialne działa przy trasie S8 na MOP Michałowice już od pół roku. Przedstawiciele płockiego koncernu podkreślają, że jej wyniki pokazują, że klienci stacji doceniają innowacyjne rozwiązania zaproponowane w ramach tego konceptu. Dlatego operator planuje otwarcie kolejnych tego typu stacji i prowadzenie dalszych testów.

- W ciągu najbliższego roku planujemy uruchomić około pięciu kolejnych stacji w koncepcie Orlen Drive, w ramach dalszego ciągu pilotażu. Możliwe są tu wszelkie lokalizacje, gdzie występuje duże natężenie ruchu, dające nadzieję na zwrot z inwestycji, a więc również miejskie – komentuje Wojciech Muszyński, Executive Director of Retail Business w PKN Orlen S.A.

W ciągu sześciu miesięcy działalności klienci dokonali przez Drive Thru i kioski multimedialne ponad 20 tys. transakcji. Z oferty stacji bez wysiadania z samochodu korzysta już co siódmy klient tej stacji, a średni czas trwania usługi to 246 sekund.

Przez Drive Thru stacja sprzedała już prawie 250 tys. litrów paliwa. Sprzedaż w ramach tej usługi jest o ponad 35 proc. większa sprzedaż niż w kasie tradycyjnej. Najpopularniejszymi produktami zamawianymi przez Drive Thru są Hot dogi, kawa i napój Verva Mojito.

Sieć detaliczną PKN Orlen w Polsce tworzy prawie 1800 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.