10.04.2020/21:45

PKN Orlen przejmie RUCH. Koncern złożył do UOKiK wniosek o zgodę na zakup sieci

Polski Koncern Naftowy Orlen złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie spółki Ruch, specjalizującej się w dystrybucji prasy i prowadzącej sieć kiosków i saloników prasowych.

PKN Orlen jest zintegrowanym wertykalnie przedsiębiorcą (PKN Orlen jest spółką dominującą grupy kapitałowej Orlen, której największym akcjonariuszem jest Skarb Państwa - posiadający ok. 27,52 proc. akcji oraz głosów na walnym zgromadzeniu) aktywnym przede wszystkim w sektorze rafinacji oraz sprzedaży (w tym sprzedaży detalicznej) paliw i produktów pokrewnych na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym w szczególności na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Spółka Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa Paczka w Ruchu). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kuba 11.04.2020

    Będzie można kupić paliwo w kiosku?

  • dark 11.04.2020

    Ktoś logicznie wie, po co im to?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.