17.12.2018/08:01

PKN Orlen przejmie sieć Ruch za złotówkę

Zaledwie złotówkę wyda PKN Orlen na przejęcie sieci Ruch - pisze Puls Biznesu. Naftowy potentat będzie musiał jednak wpompować w firmę nawet 40 mln złotych.

W piątek, 14 grudnia przedstawiciele PKN Orlen i grupy PZU podpisali porozumienie w sprawie ratowania Ruchu. Właściciel sieci stacji benzynowych początkowo wyda 40 mln złotych na wykupienie zapasów towarów FMCG, a następnie wydzierżawi je na rzecz Ruchu. Te pieniądze przydadzą się do zachowania płynności przez firmę. Drugą cegiełkę "dołoży" Alior, przedłużając kredyt o wartości 80 mln złotych.

Druga sprawa to zmiana właściciela. Alior chce przejąć udziały w Ruchu wciąż formalnie należąc do Igora Chalupca, a następnie sprzedać je za złotówkę do Orlenu. Orlen z kolei wymieni zarząd na trzy nowe osoby: własnego przedstawiciela, osobę z PFR oraz eksperta "z rynku".

Celem Orlenu ma być dokapitalizowanie detalu, by ten mógł zacząć generować zyski. Następnie firma kupiłaby rozbudowaną część detaliczną, a za pieniądze spłacono by wierzycieli.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klik 17.12.2018

    Czyli podatnicy zapłacą za długi prywatnej spółki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.