02.04.2020/10:12

PKN Orlen przyjmuje przeprosiny E. Leclerca, a Intermarche tłumaczy się potrzebami klientów

Afera z płynami odkażającymi PKN Orlen nabiera nowych barw. E. Leclerc przeprasza koncern, który publicznie te przeprosiny przyjmuje. Natomiast Intermarche tłumaczy, że do klientów trafiły nadwyżki, które teraz zostaną przekazane Bystrzyckiemu Centrum Zdrowia.

W hipermarketach sieci E. Leclerc i Intermarche sprzedawano płyny do dezynfekcji PKN Orlen w cenie 139-149 zł za 5 litrów, czyli za trzykrotność ceny detalicznej na stacji paliw. Płyny nie powinny wcale trafić na półki, bo sklepy zamawiały produkt nie przeznaczony do sprzedaży. 

Koncern paliwowy szybko zareagował na informacje internautów o sprzedaży płynu, w dodatku po zawyżonej cenie. Rzeczniczka PKN Orlen, Joanna Zakrzewska napisała na Twitterze, że spółka dostarcza płyn sieciom wielkopowierzchniowym, z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie na potrzeby własne, zapewniając bezpieczeństwo klientów. Dodała, że PKN Orlen wstrzymuje dostawy do sklepów, które złamały zapisy umowy.

Spółka Scawar przeprosiła za ten incydent. Teraz PKN Orlen odpowiada na przeprosiny E. Leclerca.

W przesłanym portalowi wiadomoscihandlowe.pl oświadczeniu Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlowy E.Leclerc w Polsce potwierdziła, że w sklepie w Radomiu doszło do sprzedaży płynu do dezynfekcji, który powinien być przeznaczony jedynie do użytku wewnętrznego. - Wprowadzenie produktu do sprzedaży, włącznie z ustaleniem jego ceny było spowodowane błędną decyzją sklepu, który podobnie jak inne nasze placówki, jest niezależnym przedsiębiorstwem. Produkt był dostępny dla klientów przez około dwie godziny i został wycofany ze sprzedaży przez osoby zarządzające sklepem natychmiast po weryfikacji błędu. Obecnie w żadnym z naszych sklepów nie jest prowadzona sprzedaż tego produktu – poinformowała.

Sieć Intermarche tłumaczy, że do sprzedaży trafiły nadwyżki płynu dezynfekcji od Orlen Oil. Grupa Muszkieterów, zarządzająca w Polsce supermarketami Intermarché wobec pisze w oświadczeniu, że „w celu zapewnienia przedsiębiorcom, prowadzącym swoją działalność pod szyldem Intermarché, dostępu do środków dezynfekcyjnych, nabyła płyn do dezynfekcji w ilości hurtowej. W komunikacji związanej z transakcją, spółka Orlen Oil rekomendowała wykorzystanie płynu do dezynfekcji na potrzeby własne przedsiębiorców. Podobnie Grupa Muszkieterów zaleciła przedsiębiorcom, prowadzącym działalność pod szyldem Intermarché, żeby w pierwszej kolejności przeznaczyli płyny na użytek własny.” 

Intermarche podaje, że płyn sprzedawany był, aby „zaspokoić potrzeby klientów”. - W czasie oczekiwania na dostawę ze spółki Orlen Oil, przedsiębiorcy działający w ramach sieci Intermarché, wobec licznych zapytań ze strony klientów, aktywnie poszukiwali alternatywnych źródeł zakupu produktu. W odosobnionych, pojedynczych przypadkach, powstałe w ten sposób nadwyżki, trafiły do oferty handlowej, by zaspokoić potrzeby klientów – pisze Intermarche. 

Grupa Muszkieterów powiadomiła, że właściciel sklepu Intermarché w Bystrzycy Kłodzkiej przekazał nieodpłatnie posiadane nadwyżki magazynowe płynów do dezynfekcji do Bystrzyckiego Centrum Zdrowia w Bystrzycy Kłodzkiej. Dodatkowo wesprze pracowników ośrodka przekazując maseczki jednorazowe.
 

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • TED321 04.04.2020

  Wszyscy ochoczo zabrali się do krytyki nie mając bladego pojęcia o realiach. A może Orlen powiedziałby łaskawie po ile sprzedaje swoje wyroby innym sieciom czy aby na pewno w tej samej cenie co do swoich stacji benzynowych (innym sprzedaje po cenie wyższej o około 50%) Skoro są takie braki środków ochrony to może rząd tu wykazał się zainteresowaniem i wprowadził ceny regulowane na płyny rękawiczki itp, a nie spółki skarbu państwa będące producentami tych wyrobów windują ceny do niebotycznego poziomu. np rękawiczki są droższe od normalnego poziomu co najmniej pięciokrotnie

 • Dwie francuskie sieci 04.04.2020

  Intermarshe i Leckerc... wstyd!

 • Insekt 03.04.2020

  Teraz rząd wkroczyć i pierdyknoc karę aby się nie pozbierali.

 • Wkurzina 03.04.2020

  To są przeprosiny? Nawet nie potrafią się przyznać do zachłanności tylko tłumaczą się błędem. Jaki to błąd? Mają nas za idiotów?
  Podczas gdy w Polsce trwa pospolite ruszenie, ludzie wspierają PRAWDZIWYCH BOHATERÓW oraz ludzi, którymi trzeba się zaopiekować, czym tylko mogą, młodzi, starsi, organizacje, stowarzyszenia, osoby prywatne pomagają każdy na miarę swoich możliwości, to spekulanci i hieny próbują się dorobić na ogólnoświatowym nieszczęściu. Na dodatek obrażają nas swoim kretyńskim tłumaczeniem. Co zrobiliście dla innych, czy komukolwiek pomogliście? WSTYD I HAŃBA!!! Moja noga nigdy nie postanie w waszych sklepach, do czego namawiam całe społeczeństwo.

 • darc 03.04.2020

  Intermarshe to już nic sobą nie reprezentuje.

 • qubus 03.04.2020

  wstyd polaczki

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.