24.10.2020/17:05

PKN Orlen zainteresowany sztuczną inteligencją oraz wizją komputerową

PKN Orlen dzięki odpisaniu umowy w ramach programu GovTech wykorzysta sztuczną inteligencję oraz wizję komputerową w celu opracowania funkcjonalności, która "pozwoli na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu identyfikacji tankowanych pojazdów".

Krajowy gigant podpisał umowę ze startupem Veturai, specjalizującym się we wdrażaniu rozwiązań opartych właśnie o sztuczną inteigencję oraz wizję komputerową. W ramach nawiązanej współpracy firma będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie pilotażu i wdrożenie mechanizmu automatycznej identyfikacji pojazdu wspierającego istniejący system obsługi transakcji poprzez aplikację mFlota.

Szykowana funkcja ma pozwolić na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu weryfikacji tankowanych pojazdów. System opierać się będzie na skanowaniu specjalnie zaprojektowanych znaczników holograficznych umieszczonych na szybie pojazdów, które w połączeniu z modelem samouczących się algorytmów zweryfikują cechy pojazdów przypisanych do kart flotowych.

Firma Veturai została wyłoniona w ramach otwartego konkursu realizowanego w ramach programu Govtech Polska. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 uczestników, a ponad 50 podmiotów przygotowało ofertę z propozycją odpowiedzi na wyzwanie PKN Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także