29.06.2020/11:35

PKN Orlen złożył do UOKiK wniosek ws. nabycia części mienia PPUH Sarel

Wniosek ws. nabycia części mienia PPUH Sarel - Ryszard Sabik przez koncern PKN Orlen został już złożony w UOKiK, poinformował urząd antymonopolowy.

Niewielkie przedsiębiorstwo, na które ma chrapkę Orlen, to właściciel prowadzący stację paliw pod szyldem Orlen na podstawie umowy franczyzowej w Jelczu-Laskowicach. Wniosek ws. koncentracji wpłynął do UOKiK 10 czerwca.

- Zamierzona koncentracja polega na nabyciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. z siedzibą w Płocku części mienia PPUH Sarel - Ryszard Sabik w spadku z siedzibą w Jelczu-Laskowicach na podstawie umowy dzierżawy, co stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów - podano w komunikacie UOKiK.

Sarel prowadzi w miejscowości Jelcz-Laskowice sprzedaż paliw, LPG oraz produktów standardowo dostępnych w ofercie stacji paliw. SAREL jest też właścicielem i operatorem myjni samochodowej, a ponadto świadczy usługi z zakresu wynajmu powierzchni handlowych, usługi transportowe, sprzętowe i ogólnobudowlane.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.