07.04.2021/08:34

Platforma modowa Answear.com zwiększyła w I kw. 2021 r. sprzedaż online o 82 proc. rdr.

Answear.com, platforma e-commerce z ofertą modową, działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, opublikowała wstępne dane o sprzedaży w I kw. 2021 r. Sprzedaż online wyniosła 127 mln zł, co oznacza wzrost o 82 proc. rdr. Przychody ze sprzedaży wzrosły w tym samym ujęciu o 76 proc. i wyniosły 122 mln zł.

– Wprowadzone w pierwszym kwartale lockdown'y, na wszystkich rynkach, na których działamy, pomagają w osiąganiu wyższej dynamiki sprzedaży spółki, przyczyniając się do utrwalania obserwowanego trendu przechodzenia klientów z zakupów offline do online. Zamknięcie sklepów stacjonarnych skłania klientów do zakupów internetowych, więc pozyskujemy nowych klientów, jednocześnie poprawiając wskaźniki odwiedzin, średniego koszyka oraz konwersji i w efekcie wzmacniając dynamikę wzrostów sprzedaży – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com.

Wzrostowi sprzedaży na platformie Answear.com sprzyjała również mroźna zima. Sprzedaż kolekcji jesień-zima wypadła znacznie lepiej niż w ostatnim roku i powyżej celu sprzedażowego.

– Jesteśmy platformą multibrandową działającą w interencie, taki model działania umożliwia nam elastyczne działanie i szybkie reagowanie na aktualne panujące trendy na rynku oraz dostosowanie oferty do aktualnych potrzeb kosumentów. Można było się o tym przekonać w ostatnim czasie, podczas kolejnych lockdown’ów, gdzie rósł popyt na ubrania casualowe, a spadał na ubrania formalne, a także podczas ostatniej przedłużonej zimy, kiedy klienci nawet w marcu chętnie kupowali ciepłe ubrania – dodaje Krzysztof Bajołek.

Answear.com to internetowa platforma sprzedażowa z markową odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami. Sklep oferuje około 90 tys. produktów z ponad 400 światowych marek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także