09.10.2018/12:38

Płatności bezgotówkowe ważniejsze niż rodzina i przyjaciele

Możliwość płacenia karta lub telefonem w okolicznych sklepach i punktach usługowych jest ważniejsza przy wyborze miejsca zamieszkania niż odległość od miejsca zamieszkania rodziny i przyjaciół, wynika z najnowszego badania – Postawy Polaków wobec form płatności.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • jakerto 14.01.2019

  Trochę manipulacja z tego porównania, ale generalnie ludzie chcą płacić kartą - ze względu na wygodę, bezpieczeństwo. Przecież to normalne.

 • mists 21.11.2018

  Klibajt dobry, ale generalnie też jestem zwolennikiem tego, żeby wszędzie dało się płacić kartą. Zresztą te terminale eservice są w zasadzie wszędzie - w małych sklepach też problem znika. I dobrze.

 • perotor 12.10.2018

  Może i śmieszne, ale taka prawda. Mam zazwyczaj 100 zł w portfelu i nawet jeśli chcę zapłacić bo to 2 zł za chleb, to i tak wyciągam kartę, bo nie mają wydać. Inna sprawa, że w zasadzie terminale eservice pojawiły się już wszędzie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.