09.10.2018/10:10

Płatności kartą przebiją gotówkę już w przyszłym roku

Z wyliczeń firmy Expander wynika, że płatności kartą staną się w Polsce popularniejsze niż rozliczenia w gotówce już na początku 2019 roku. Ich popularność nadal będzie dynamicznie rosła.

O sprawie pisze portal biznes.interia.pl. Według danych NBP w Polsce działa ponad 700 tys. terminali płatniczych, to wzrost o 20 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Niemal wszystkie akceptują płatność zbliżeniową.

Mimo, że popularność płatności bezgotówkowej dynamicznie rośnie, w płatnościach nadal panuje gotówka. To jednak niebawem może się zmienić. W drugim kwartale tego roku dokonali gotówką płatności na 103 mld zł, zaś kartami na 76 mld. Eksperci przewidują, że na początku 2019 roku, wskaźniki te znajdą się na bardzo podobnym poziomie, a być może płatności kartą wysuną się na pozycję lidera. Nie oznacza to, że gotówka zniknie całkowicie, zwiększa się np. liczba terminali, z których można wypłacać gotówkę. Ich liczbę szacuję się na ok. 225 tysięcy. To o 40 proc. więcej niż przed rokiem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.