31.07.2018/16:49

Plukon Food Group sfinalizował przejęcie zakładów drobiarskich L&B Wyrębski

Holenderski koncern mięsny Plukon Food Group sfinalizował w lipcu br. transakcję przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce L&B Wyrębski. Przypomnijmy, że UOKiK dał zielone światło dla transakcji już w styczniu 2017 r.

Zakończony w lipcu br. drugi etap transakcji obejmował ustalenie docelowej struktury udziałowej oraz korporacyjnej spółki poprzez objęcie przez Plukon udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Obecnie większościowe udziały w spółce (60 proc.) należą do Plukon, natomiast pozostałe 40 proc. znajduje się w posiadaniu członków rodziny Wyrębski, którzy zachowali status wspólników mniejszościowych.

- Pozyskany przez spółkę wkład pieniężny pozwolił na sfinansowanie transakcji nabycia aktywów przez spółkę w związku z zakończeniem inwestycji budowy nowoczesnego zakładu uboju i przetwórstwa drobiu – mówi Wojciech Fabrycki, kierujący praktyką prawa spółek i rynków kapitałowych w kancelarii Magnusson, która doradzała przy przejęciu L&B Wyrębski przez holenderską grupę Plukon Food Group.

Plukon Food Group B.V. z siedzibą w Holandii jest jednym z największych producentów i przetwórców mięsa drobiowego w Europie. Posiada zakłady produkcyjne w Holandii, Belgii i Niemczech. 31 stycznia 2017 r. otrzymał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką L&B Wyrębski, która w związku z nowym większościowym udziałowcem zmieniła nazwę na Plukon Sieradz.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xn 01.08.2018

    to mamy jeszcze jakiś polski zakład drobiarski czy wszystko już przejęli? nieszczęśliwy ten kraj i ten polski naród...dobijają resztki polskości a ciemny lud, ładnie zmanipulowany dalej śpi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.