27.06.2020/10:47

Płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie czasowo zwolnione z oznaczania znakami akcyzy

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał w tym tygodniu rozporządzenie zmieniające rozp. w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy.

Zgodnie z nowym aktem prawnym, czasowe zwolnienie z obowiązku oznaczania znakami akcyzy obejmie płyny do papierów elektronicznych i wyroby nowatorskie. - Podpisane przeze mnie rozporządzenie stanowi reakcję na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii i jest odpowiedzią na sygnały rynku - komentuje minister Kościński.

Na czym polegają zmiany? Do 31 grudnia 2020 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolnione będą z oznaczania podatkowymi znakami akcyzy. Dotyczy to wyrobów w stosunku do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał po 30 czerwca 2020 r.

Z kolei do 30 kwietnia 2021 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolnione będą z oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy. W tym przypadku chodzi o wyroby co do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał do 31 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.