09.01.2019/09:34

Po 20 maja br. sprzedaż papierosów w Polsce może być nielegalna - alarmuje PIH

Od 20 maja 2019 br. opakowania papierosów (także zbiorcze) wprowadzanych do obrotu na terenie Unii Europejskiej muszą być zarejestrowane w systemie śledzenia wyrobów tytoniowych Track&Trace. Polska jest do tego kompletnie nie przygotowana - wynika z artykułu opublikowanego w serwisie "Business Insider".

Według serwisu, projekt ustawy, który rozpocząłby wdrażanie nowych przepisów, nawet nie trafił do Sejmu. Cytowany w artykule Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu alarmuje, że  późne przygotowanie przepisów może spowodować, że Polska może nie zdążyć z wdrożeniem odpowiedniego systemu.

System Track&Trace ma na celu wyeliminowanie z obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych. System wymaga rejestracji producentów, linii produkcyjnych, importerów, dystrybutorów, punktów detalicznych i śledzenia produktów przez wszystkie podmioty uczestniczące w obrocie do ostatniego dystrybutora przed pierwszym punktem detalicznym - czyli sklepem.

Więcej na ten temat w serwisie businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Redaktorka 09.01.2019

    Ortografiku, słuszna uwaga, dziękujemy. Błąd poprawiliśmy.

  • Ortografik 09.01.2019

    "nie przygotowana" piszemy razem ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.