02.03.2021/09:30

Po debiucie Amazon.pl kurs Allegro na warszawskiej giełdzie... rośnie

63,95 zł wyniósł kurs otwarcia Allegro na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie we wtorek, czyli w dniu debiutu konkurencyjnej platformy Amazon.pl. To nieznacznie więcej niż w poniedziałek na zamknięciu sesji.

Kilkanaście minut po godz. 9 akcje Allegro drożały o ok. 3 proc. Warto jednak zauważyć, że notowania spółki w ostatnich dniach zaliczały historyczne minima w okolicach 63 zł. Dla porównania, pod koniec października za jeden papier Allegro płacić trzeba było nawet ponad 94 zł.

Przypomnijmy, że Allegro zadebiutowało na warszawskiej GPW 12 października 2020 r. Pierwszego dnia notowań zaraz po otwarciu kurs spółki wyniósł 65 zł, o 51 proc. więcej od ceny z IPO, która wynosiła 43 zł za akcję.

Udany początek dnia we wtorek 2 marca to potencjalnie sygnał, że zagrożenie ze strony Amazona zostało uwzględnione przez inwestorów w kursie Allegro już w ostatnich tygodniach, poprzedzających premierę platformy Amazon.pl. Jednak nie można wykluczyć, że w ciągu dnia - i w najbliższych tygodniach - akcjonariuszy Allegro czekają spore emocje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • PVC 02.03.2021

    To chyba nie powinno dziwić. Przedstawiciele Amazona chyba uważają nasz kraj za jakiś margines technologiczny, w którym każdy poleci na produkt trzeciej kategorii tylko dlatego, że pochodzi z USA. Przy tym co zaoferował Amazon w dniu swojego debiutu, każdy kto choć odrobinkę siedzi w branży e-commerce, parsknął gromkim śmiechem, tym bardziej inwestorzy giełdowi (indywidualni oraz instytucjonalni) bo doskonale wiedzą a tym bardziej widzą, że z taką ofertą Amazon będzie stanowił margines rynku, podobnie jak eBay.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także