24.04.2020/12:41

Po majówce odmrażanie gospodarki przyspieszy?

Jak podaje Wirtualna Polska, wkrótce premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejną fazę odmrażania gospodarki. Zmiany mają być znaczące - po majówce będziemy mogli wrócić w ograniczonym zakresie do galerii handlowych, otwarte zostaną m.in. sklepy meblowe, hotele i opieka nad dziećmi.

Po majówce (w ograniczonym zakresie) otwarte mają być galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane, hotele oraz żłobki i przedszkola - pisze wp.pl. Do życia mają wrócić również niektóre instytucje kultury i sztuki, fryzjerzy i kosmetyczki. Nieco później - jak podaje portal - być może po 15 maja, rząd przymierza się również do dania zielonego światła stacjonarnej działalności gastronomicznej, oczywiście nadal z istotnymi obostrzeniami sanitarnymi. Jak ustaliła WP, w drugiej połowie maja, jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalała, rozpocznie się stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na otwartej przestrzeni - bez udziału publiczności.

Jak tłumaczy osoba związana z rządem, do której dotarł wp.pl, konieczne jest przyspieszenie odmrażania gospodarki i łączenia pewnych, dotąd rozdzielonych etapów tego procesu. Zastrzega jednak, że wszystkie zalecenia będą na bieżąco modyfikowane w oparciu o aktualne dane odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.