22.06.2022/13:29

Po wakacjach żywność w Europie może być droższa nawet o 20 proc. rok do roku [RAPORT]

Ceny żywności były na świecie wysokie jeszcze przed wojną w Ukrainie. Wraz z wybuchem wojny inflacja żywności poszybowała w górę. W marcu 2022 r. ceny były wyższe od średnich cen z lat referencyjnych 2014-16 aż o niemal 60 proc. Oleje roślinne zdrożały w tym ujęciu o ponad 150 proc. W sezonie jesiennym ceny żywności w Europie mogą być wyższe nawet o 20 proc. w porównaniu z jesienią ubiegłego roku - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. "Kryzys podażowy na rynku żywnościowym jako efekt inwazji na Ukrainę".

 

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także