04.04.2019/08:01

Poczta Polska dostarczy towary do maszyn paczkowych w sklepach Biedronka

Poczta Polska kończy negocjacje z firmą Swipbox, operatorem urządzeń do odbioru paczek. Celem państwowego giganta jest uruchomienie 200 urządzeń przy sklepach Biedronka - pisze Rzeczpospolita.

Swipbox już teraz uruchamia swoje maszyny przy sklepach Biedronka. Porozumienie z Pocztą Polską zakłada jednak, że nowe maszyny będą używane wyłącznie przez polskiego operatora. W tym roku powstanie 200 takich maszyn, ale w przyszłym będzie ich 500 - nie tylko przy Biedronkach, ale także przy sklepach Lidl czy Carrefour.

Na początek Poczta uruchomi maszyny w siedmiu miastach. Każda z nich będzie miała co najmniej 40 skrytek na wyłączność Poczty Polskiej. Już w tym roku może przez nie przejść nawet 1 mln paczek.

To nie jedyne plany Poczty jeśli chodzi o wykorzystanie urządzeń do odbioru paczek. Firma chce również posiadać w 2020 roku 1 tys. urządzeń, które będą owocem porozumienia z Allegro i Orlenem.

W tym momencie liderem na rynku jest Inpost z paczkomatami. Firma posiada ich niemal 5 tys.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Polonus 05.04.2019

    To skandal ,że Poczta mająca w nazwie Polska negocjuje umieszczenie paczkomatów w Biedronce ,a nie z jakąś polska Firmą np Społem, Topaz czy Chorten? Ciekawe co na to Premier naszego kraju,który często mówi o repolonizacji ,a gigant pocztowy umieszcza zlecenie w portugalskiej firmie. Co na to prezes Poczty? czy on rozumie ,że tym samym wspiera obcy kapitał? Może to przeczyta i skomentuje!! Ręce opadają !!!

  • jurek45 04.04.2019

    A co z DHLem ? Pierwsze paczkomaty mają być z tym operatorem, czyli będzie trochę SWIPBOXów z DHLem i znacznie więcej z pocztą ? Poczta korzxysta jednak ze swojego monopolu i wsparcia państwa (pisu). Planują na poczcie kolejne znaczące podwyżki cen usług. Bedą mieli kasę na paczkomaty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.