09.02.2021/08:13

Poczta Polska na minusie. Zwolnienia grupowe obejmą 2 tys. pracowników

Zwolnienia grupowe mają być przeprowadzone od czerwca do końca 2021 roku - poinformowała spółka w piśmie skierowanym do organizacji związkowych, do którego dotarł „Puls Biznesu”.

Pod koniec 2020 roku spółka ogłosiła rozpoczęcie programu dobrowolnych odejść, który skierowany był do pracowników administracji, którzy mają dodatkowe źródła utrzymania lub nabyli prawo do emerytury. Wtedy z Poczty odeszło 2510 pracowników.

- Dzięki powyższym inicjatywom skala dalszej redukcji zatrudnienia w ramach grupowego zwolnienia została zminimalizowana do 2000 etatów w 2021 r., co pozwoli na zachowanie miejsc pracy mimo trudnej sytuacji finansowej spółki - informowała Poczta Polska w liście skierowanym do związkowców.

Według informacji „Pulsu Biznesu” do końca stycznia do programu zgłosiło się około 4 tys. osób. Zgodę na odejście z firmy otrzymało około 3 tys. pracowników. Oparatora czekają więc dalsze redukcje kadrowe. 

Mimo wzrostu zainteresowań usługami logistycznymi, Poczta Polska do listopada 2020 r. zanotowała spadek przychodów o 4,4 proc. rdr.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • sadsadasd 16.02.2021

    do zwolnić dyrektora ds handlu, kupuje dewocjonalia i stare kalendrze - dostawa w grudniu , niech maja lepszy towar

  • Niki 09.02.2021

    Po pierwsze trzeba mieć cel, którego poczcie brak .... A po drugie zjadają ich koszty i niska efektywność - o firmie przyjaznej klientowi nie wspomnę ....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także