31.01.2021/08:49

Poczta Polska notuje wzrost liczby transakcji bezgotówkowych. Szczególnie popularny jest BLIK

Klienci Poczty Polskiej zrealizowali w 2020 roku więcej transakcji bezgotówkowych niż w roku poprzednim, największy wzrost popularności notuje płatność BLIKIem, bo aż o 120 proc. Ta forma płatności okazała się wygodnym i bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w warunkach pandemii. Korzystano z niej chętnie, zarówno w placówkach pocztowych, jak i u kurierów.

Poczta Polska odnotowała w ub. roku o 120 proc. transakcji BLIKiem więcej, niż w roku 2019, zaś liczba płatności kartą wzrosła o ponad 25 proc. Klienci korzystający z opcji przesyłki pobraniowej dwukrotnie częściej korzystali z płatności bezgotówkowych odbierając przesyłki od kurierów Poczty Polskiej.  Spółka zachęca do korzystania z możliwość płatności bezgotówkowych, zapewniając bezpieczeństwo w okresie zagrożenia epidemicznego. Od początku pandemii koronawirusa Spółka stosuje dodatkowe środki ochronne i ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

 – Jesteśmy świadkami rewolucji cyfrowej, która postępuje błyskawicznie. Względy bezpieczeństwa i wygody przemawiają za rosnącą popularnością transakcji bezgotówkowych. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tych nowoczesnych form płatności, które udostępniamy. Poczta Polska od dawna oferuje klientom najnowocześniejsze rozwiązania w swoich placówkach, a bezdotykowe formy płatności sprawdzają się szczególnie w dobie pandemii  – mówi Andrzej Bodziony, prezes Poczty Polskiej.  

Placówki pocztowe są wyposażone w terminale płatnicze. Klienci mają możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych za nasze usługi. Poczta oferuje ponadto szereg rozwiązań ułatwiających realizację transakcji. Poczta oferuje m.in. płatności w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion), wypłaty gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS, cash-backu – usługi bankowej, która umożliwia wypłatę gotówki, kody Paysafecard, - polega na sprzedaży voucherów paysafecard tzw. kodów elektronicznych. To unikatowe kombinacje znaków elektronicznych, które klienci otrzymują w formie wydruku z terminala POS. Taki kod umożliwia dokonywanie płatności w serwisach internetowych, m.in. za usługi lub dostawy.

Powyższe usługi są świadczone bez żadnych dodatkowych opłat naliczanych przez Pocztę Polską, obejmują posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard, jeśli świadczona usługa wymaga użycia karty, są dostępne w sieci placówek pocztowych z wyłączeniem agencji pocztowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także