18.07.2019/14:28

Poczta Polska serwuje kawę z Orlenu [TYLKO U NAS]

Poczta Polska rozpoczęła testy mini-kącika kawowego - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. W ramach pilotażu, w kilku placówkach pocztowych staną automaty kawowe PKN Orlen, znane z konceptu Stop Cafe.

Jak ustaliliśmy, rozwiązanie testowane jest dopiero od miesiąca i na razie obejmuje zaledwie jedną placówkę Poczty Polskiej, zlokalizowaną w Warszawie, w budynku, w którym mieści się centrala firmy. Z czasem pilotaż ma zostać rozszerzony na kilka kolejnych miejsc. Pierwsze testy wypadły ponoć pozytywnie, jednak jest jeszcze za wcześniej aby przesądzać, czy klienci Poczty Polskiej chętnie sięgać będą po kawę w placówkach pocztowych.

W automacie serwującym kawę Orlenu klienci Poczty Polskiej zamówić mogą różnego rodzaje kawę, m.in. cappuccino, cafe latte, czy cafe mocha, a także napój czekoladowy lub gorące mleko. Kawa w małym kubku (210 ml) kosztuje 5,49 zł, a w dużym 8,49 zł (420 ml).

Za kawę klienci Poczty Polskiej płacą bezpośrednio przy ekspresie. Koncept reklamowany jest jako "kawa bez stania w kolejce".

Projekt uruchomiony wspólnie z Orlenem to dopiero początek rozwoju konceptu kawowego przez państwowego operatora. Poczta Polska zamierza przetestować różne rozwiązania, które w przyszłości mogą zaowocować stworzeniem kącika gastronomicznego z prawdziwego zdarzenia. Jak przekazali portalowi wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele firmy, w planach jest m.in. sprzedaż gorącej herbaty, a nawet wprowadzanie oferty food-to-go.

Przedstawiciele Poczty Polskiej w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl deklarują, że inwestycja w ofertę gastronomiczną ma pomóc w poprawie wizerunku firmy. Chodzi o to, aby Poczta Polska przestała się kojarzyć z kolejkami, a stała się bardziej przyjemnym miejscem dla klientów. Możliwość wstąpienia na pocztę w drodze do pracy, by nabyć kawę, albo kupić coś do przekąszenia, ma przyczynić się do poprawy customer experience. Poczta Polska w żadnym wypadku nie ma jednak ambicji, aby walczyć ofertą gastronomiczną z potentatami na tym rynku.

Kącik Stop Cafe w placówkach Poczty Polskiej to kolejny etap zacieśniania współpracy między państwowymi gigantami. Przypomnijmy, że na stacjach Orlenu od 2014 r. można odbierać paczki Poczty Polskiej. Stacje Orlenu są istotnym elementem sieci punktów odbioru zamówień click&collect budowanej przez Pocztę Polską, a obejmującej także sklepy Żabka i Biedronka oraz kioski Ruchu. Sieć ta liczy już 11,5 tys. punktów.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • oko 19.07.2019

  Przy takich kolejkach, proponuję jeszcze jakiegoś masażystę postawić.

 • nikinikt 19.07.2019

  Poczta to relikt przeszłości , czas i ludzie tam pracujący to poprzednia epoka.
  Ciekaw jestem kto liczy zyskowność tego tworu.Tam jest towarów jak w markecie i jeszcze kawę dołożymy w cenie kosmicznej.
  Kiedyś w jednej placówce w centralnej Polsce drzwi się zacięły , placówka była nieczynna z tego powodu praktycznie cały dzień w prywatnym biznesie takie postępowanie jest nie do przyjęcia Ot Narodowy biznes poprzednia epoka aż się płakać chce Panie Prezesie.

 • mariposa 18.07.2019

  jak panie z Poczty zaczną jeszcze robić hot-dogi, to na pewno poprawi się wizerunek miejsca bez kolejki :))))))

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.