24.02.2021/17:14

Poczta Polska staje się znaczącym graczem na rynku książek

Poczta Polska zanotowała łączną sprzedaż wydawnictw na poziomie 3 mln egzemplarzy. W kategorii literatury obyczajowej najlepiej sprzedawały się „Podróż Cilki” Heather Morris oraz „Tatuażysta z Auschwitz”.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się oferta adresowana do dzieci i młodzieży. Wśród pozycji dla tej grupy znalazły się: łamigłówki, albumy z naklejkami, kolorowanki, a także praktyczne kompendia wiedzy lingwistycznej i matematycznej. Łączna sprzedaż dla tej grupy odbiorców wyniosła 2 mln egzemplarzy. 

W grupie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych tytułów adresowanych do odbiorców dorosłych znalazła się praca zbiorowa pt.: „Polska niezwykła” – praktyczny przewodnik z atlasem, zawierający zbiór atrakcyjnych turystycznie miejsc w kraju. Duże zainteresowanie przewodnikiem wskazywać może na to że czytelnicy, po zakończeniu pandemii, mają zamiar powrócić do aktywności turystycznej i już dziś planują swoje podróże.

W kategorii literatury obyczajowej najlepiej sprzedawały się „Podróż Cilki” Heather Morris oraz „Tatuażysta z Auschwitz”. Książki te już po raz kolejny znajdują się w czołówce tytułów najchętniej nabywanych w sieci dystrybucyjnej Poczty Polskiej. Zainteresowaniem czytelników cieszyły się także: wydawnictwa kulinarne, bibliografie, wydawnictwa religijne, a także poradniki z dziedziny medycyny naturalnej. 

Łączna sprzedaż literatury dla osób dorosłych w 2020 roku wyniosła prawie 1 mln egzemplarzy. Największa sieć dystrybucyjna w kraju, obejmująca ok. 7 500 placówek umożliwia spółce dotarcie do szerokiego grona klientów, w tym właśnie czytelników. Blisko 5300 punktów pocztowych zlokalizowanych jest w małych miejscowościach. Są one więc dla społeczności lokalnych miejscami, w których poza skorzystaniem z szerokiej oferty usług pocztowych, bankowych i finansowych, można także zaopatrzyć się w ciekawą książkę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także