22.12.2020/08:10

Poczta Polska wstrzymuje przesyłki do Wielkiej Brytanii

Krajowy operator pocztowy przestaje przyjmować przesyłki na Wyspy. Powodem jest nowa odmiana koronawirusa wykryta w tym kraju – podaje serwis money.pl.

Poczta Polska wydała komunikat, w którym tłumaczy powody swojej decyzji. Ma to związek z zakazem lotów z Wielkiej Brytanii, wchodzącym w życie o północy z 21 na 22 grudnia.

„W związku z tym Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii” – poinformowała spółka.

To oznacza, że na Wyspy nie dotrą nie tylko paczki pocztowe, ale również inne przesyłki - w tym listy i kartki pocztowe. Jak długo potrwa zakaz? Poczta konkretnych dat nie podaje.
To szczególnie istotne dla wszystkich rodzin emigrantów. Jeśli ktoś planował wysłanie za pośrednictwem Poczty Polskiej świątecznych przysmaków z ojczyzny lub kartek pocztowych do bliskich na Wyspach, to będzie srogo rozczarowany.

Poczta Polska to kolejny operator, który zdecydował się na taki ruch. Paczek do Wielkiej Brytanii do odwołania nie będzie również dostarczać niemiecki DHL.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Brostyks 22.12.2020

    Jaki jest sens wstrzymywania ruchu TAM, skoro wirus jest TAM?

    A pisanie o przesyłkach dla rodzin na święta należy między bajki włożyć. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie próbował nadawać takich przesyłek 22 grudnia Pocztą Polską. ;-)))) Zresztą kurierem też bym nie ryzykował tak późno.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także