19.05.2016/13:30

Podatek handlowy jeszcze nie w tym tygodniu

Komitet Stały Rady Ministrów nie zajmował się dzisiaj projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, gdyż takowy projekt jeszcze do niego nie wpłynął. Nastąpi to dopiero w przyszłym tygodniu - wynika z wypowiedzi ministra finansów Pawła Szałamachy podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Jeszcze nie wysyłałem tego [projektu na Komitet Stały Rady Ministrów]. Wyślę to. Nie wiem, czy uda się w piątek, ale wyślę w poniedziałek. Patrząc na harmonogram Komitetu, rządu i i Sejmu, [projekt] równie dobrze może trafić [do KSRM] w przyszłym tygodniu - oznajmił minister. Równocześnie Szałamacha nie zdradził, jaka była decyzja resortu finansów w kwestii tego, czy podatek handlowy będzie daniną liniową, czy może znajdzie się w nim jakakolwiek progresja.

Przypomnijmy, wczoraj minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, powiedział na antenie radia RMF FM, że decyzja w sprawie tego, jak wyglądać będą stawki i progi w projekcie ustawy, zapadnie 19 maja lub 26 maja w czasie posiedzenia KSRM. - Chciałbym stawkę progresywną, ale też doceniam obawy ministra finansów, że Komisja Europejska może mieć do tego zastrzeżenia, stąd ta liniowa jest bardziej bezpieczna. Natomiast lepsza byłaby progresywna. Decyzja w czasie KSRM, w ten czy następny czwartek - oznajmił Kowalczyk w "Kontrwywiadzie" RMF.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Leon 23.05.2016

    PIS jest żałosny. Wszędzie tylko widzą wrogów i oskarżają poprzedników za wszystko a sami są żałosnymi nieudacznikami i politykierami, którym chora ideologia i religia odbierają rozum. PIS jest na dobrej drodze aby doprowadzić Polskę do ruiny.

  • Nick 20.05.2016

    Co ten człowiek w ogóle mówi? Czy On jest poważny? Ja nie wierzę, że to jest minister... "Może wyślę wtedy,może potem, a w sumie to wszystko jedno, a może zniszczymy przy okazji polski handel, może trochę osób straci dorobek życia, może kilka firm upadnie, ale kto by się przejmował"... Jestem załamany....

  • figo-fago 19.05.2016

    Może wyśle w piątek, może wyśle w poniedziałek, może we wtorek, a może w ogóle nie wyśle... Chyba sobie jaja robią w tym ministerstwie. Czy Szałamacha wie co jego ludzie robią?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.