25.04.2019/12:00

Podatek handlowy w Polsce. Już w maju poznamy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE!

Już 16 maja dowiemy się, co dalej z podatkiem od sprzedaży detalicznej - daniną wprowadzoną przez rząd PiS w 2016 r. Podatek miał generować 1,5 mld zł wpływów rocznie, jednak szybko został zablokowany przez Komisję Europejską. Teraz Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnie, czy KE miała prawo zakazać Polsce poboru podatku w formie uchwalonej przez nasz parlament.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Darc 27.04.2019

    Nie danina, a zwyczajnie nowe kolejne obciążenie, czyli nowy podatek.

  • Zz 25.04.2019

    Jakież to zabawne, Komisja Europejska zablokowała...a gdzie była komisja jak PO oskubali Polaków z prawie pół biliona złotych na wałach podatkowych tak, że ryży wódz musiał likwidować oszczędności Polaków z OFE, gdzie była komisja??? Swoich nie rusza...bantustan, bantustan, jest jakiś podobny na świecie jak ten polski bantustan??? Podejrzewam, że post nie jest poprawny politycznie i niemiecka cenzura go nie puści, no ale zaskoczycie mnie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.