29.11.2016/05:00

Podatek handlowy w praktyce. Wiemy, ile firm złożyło deklaracje podatkowe

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad nową wersją podatku od sprzedaży detalicznej. Przygotowując symulacje dla kolejnych propozycji kształtu tej daniny, resort wykorzystuje informacje pozyskiwane bezpośrednio od firm, w deklaracjach podatkowych, które w dalszym ciągu trzeba składać, mimo iż poboru daniny zaniechano do końca roku. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, dane napływające tą drogą są dla resortu rozczarowujące: zarówno potencjalne wpływy z podatku, jak i liczba płatników daniny, okazały się mniejsze nawet od najbardziej pesymistycznych prognoz.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • PIS to kłamcy i hipokryci 30.11.2016

    Pisowcy zachowują się w Polsce jak upojeni własnym zwycięstwem zdobywcy - myślą, że wszystko im wolno i , że nie muszą się z nikim i z niczym liczyć. Jak szukają kasy na finansowanie swoich mniej lub bardziej szkodliwych pomysłów to niech najlepiej opodatkują wierzących tak jak w Niemczech. Jak często PIS powołuje się np. na Niemcy w kwestii handlu w niedziele ? Proponują również wdrożyć opodatkowanie wierzących tak jak w Niemczech korzystając z wzorów, które PIS popiera.

  • Marek 29.11.2016

    Te dane są dramatyczne. Pokazują, jak wielką porażką PISu jest ten podatek. Kiedy oni wreszcie przejrzą na oczy i wycofają się z szalonych pomysłów takich jak ten?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.