17.12.2019/09:56

Podatek od handlu: komisja senacka nie ma poprawek do rządowej nowelizacji

Komisja senacka opowiedziała się za nowelizacją ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która zawiesza pobór tzw. podatku handlowego do 1 lipca 2020 r. Do ustawy nie wniesiono poprawek.

Wcześniej, podczas drugiego posiedzenia Sejmu obecnej kadencji, posłowie głosowali nad rządowym projektem zmiany ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Posłowie przyjęli nowelizację, która przedłuża zawieszenie poboru podatku do 1 lipca 2020 r. Teraz za nowelizacją opowiedziała się także komisja senacka.

Tzw. podatek od sklepów wielkopowierzchniowych wprowadzono w 2016 r., ale nie był on pobierany w związku z nakazem Komisji Europejskiej. W maju 2019 r. Sąd Unii Europejskiej (SUE) przyznał Polsce rację i orzekł, że podatek ten nie stanowi pomocy państwa. KE odwołała się od wyroku do Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE). Z uwagi na postępowanie w TSUE, rząd wskazywał, że konieczne jest zawieszenie podatku do 1 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.