17.07.2017/11:04

Podatek od nieruchomości komercyjnych ma utrudnić transfer zysków za granicę

Podatek od nieruchomości komercyjnych, którego projekt pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji, ma obejmować m.in. nieruchomości handlowe o wartości co najmniej 10 mln zł. Mają go płacić firmy, które wykazują straty lub płacą podatek dochodowy poniżej określonego progu. Portal propertynews.pl przekonuje, że fiskus chce w ten sposób ukrócić erozję podatkową i transfer zysków do innych krajów.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • zysker 29.05.2018

  Prawdą jest, że w JARTOM ma w bazie 99 proc. tego rynku?
  Jeśli tak, to w jaki sposób to wyliczono?
  Mniej więcej? To dosyć zadziwiające liczby.
  Jeden duży gracz na taki rynek?

 • handes 29.01.2018

  A z drugiej strony, pod względem inwestycyjnym sytuacja diametralnie się odmieniła - patrzę na bazy JARTOM i w całej Polsce ogrom hal do przejęcia na bardzo dobrych warunkach. Pod tym względem sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej i po prostu można trafiać fajne okazje - oczywiście mowa o halach z milionowymi wycenami.

 • Tomasz 04.09.2017

  Dobra wiadomość dla zarządców nieruchomości komercyjnych (takich jak np. Arrowhead), ale też uczciwych inwestorów. Wystarczy już podatkowych widm przynoszących tylko straty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.