16.03.2021/20:06

Christian Verschueren, dyrektor generalny EuroCommerce: Podatek od sprzedaży detalicznej to atak na innowacyjność firm i siłę nabywczą konsumentów

Christian Verschueren, dyrektor generalny EuroCommerce ostro skomentował możliwe konsekwencje dzisiejszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Tytus 17.03.2021

  Wypowiedź p. Christiana Verschuerena to atak na naszą inteligencję.

 • Mr Thom 17.03.2021

  Jakby firmy z kapitałem zagranicznym płaciły podatek dochodowy w kraju wytworzenia dochodu - to o podatku obrotowym nikt by nie myślał,
  WH to tuba POHiD

 • Realista 17.03.2021

  Trzeba uczciwie płacić podatki a nie kombinować z kosztami i transferować zyski w krajach gdzie stawki są prawie 0. Sklepy małe i sieci z kapitałem krajowym takich trików nie stosują. Więc po co ten płacz.

 • Mr Thom 17.03.2021

  Tijaaa - dokładnie tak.
  Jeśli firmy z kapitałem zagranicznym płaciły podatek dochodowy w miejscu wytworzenia dochodu, to pewnie nikt o takim podatku by nie usłyszał. Długo można pisać... Tylko po co?
  WH to tuba POHiD.

 • Tataratam 17.03.2021

  Podatek o dużych sieci, może wymusić szybszą transformację dużych graczy i paradoksalnie może wpłynąć na zwiększenie innowacyjności tych firm, podobny efekt jak Covid, który przyspieszył transformację e-commerce.
  Nie zgodzę się, że sieci od razu przełożą koszty na konsumentów, najpierw będą chciały przełożyć koszt na dostawców

 • Maciek 17.03.2021

  @Tijaaa,
  mocne słowa i na wyrost... ale może zamiast unosić się emocjami, warto zapoznać się z całą zawartością portalu wiadomoscihandlowe.pl bo ewidentnie masz braki na tej płaszczyźnie.
  Kiedy zobaczysz główne nagłówki, dostrzeżesz, że Redakcja przedstawia jako jedna z nielicznych witryn w internecie stanowisko nie tylko jednej strony, ale obu. Tym samym dla pocieszenia (ciebie) i z zachowaniem rzetelności dziennikarskiej taką samą nowomowę, lub zwyczajny bełkot odnośnie ww. podatku możesz przeczytać w odniesieniu do przedstawicieli MF. Nie zmienia to oczywiście faktu, że przy obecnym systemie fiskalnym, który jest jak nowotwór na zdrowym ciele gospodarki, każda nowa danina jest kolejną lufą pistoletu przystawionego przez aparat fiskalnej opresji państwa, do skroni przedsiębiorcy i konsumenta, bo tylko skrajnie naiwna osoba uwierzy w kolejny bełkot, że środki z ww. haraczu pójdą na jakieś szczytne cele a nie rozdawnictwo czy rozpasane życie najbardziej zbędnych jednostek w społeczeństwie jakimi są politycy.

 • PaX 17.03.2021

  Ojej, jacy wy biedni. Skoro ta część Europy jest tak niesprawiedliwa pożegnajcie się z nią.

 • Tijaaa 17.03.2021

  Haaa - tzw marketingowa nowomowa - takich ludzi promujecie? Taki bełkot?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także