27.04.2017/15:21

Podkarpackie produkty regionalne dostępne w e-sklepie

Od stycznia bieżącego roku działa sklep internetowy, za pośrednictwem którego można kupić tradycyjną, regionalną i ekologiczną żywność wytwarzaną w województwie podkarpackim. W ciągu dwóch miesięcy oferta e-sklepu podwoiła się. Lokalnych wytwórców żywności zrzesza Klaster Podkarpackie Smaki, zorganizowany przez Stowarzyszeni Pro Carpathia - informuje portal regionalny RESinet.

Zakupy żywności z dostawą do domów można robić od kilku miesięcy, ale rozpowszechnianie podkarpackich specjałów miało miejsce dużo wcześniej. Zaczęło się już w 2006 r. od działań promujących tradycyjną żywność w mediach poprzez organizację wyjazdów dziennikarzy do lokalnych, rodzinnych firm z terenu województwa. W dalszej kolejności była współpraca z przedsiębiorstwami z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego, co zaowocowało powołaniem Klastra Podkarpackie Smaki (styczeń 2013 r.), a także z branżą gastronomiczną, w efekcie czego powstał w sierpniu 2013 r. Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki – jeden z największych w Polsce,  zrzeszający 50 obiektów – relacjonuje portal RESinet.

Ewelina Nycz ze Stowarzyszenia Pro Carpathia podkreśla, że już w 2015 r. Stowarzyszenie wprowadziło do sprzedaży Półki Podkarpackie Smaki, na których znalazło się kilkadziesiąt wyrobów od lokalnych producentów, dostępnych w lokalnej gastronomii, hotelach czy punktach informacji turystycznej. Konsekwencją tych działań było uruchomienie w styczniu 2017 r. sklepu internetowego oferującego tradycyjną, regionalną i ekologiczną żywność wytwarzaną w Podkarpackiem.

W ofercie e-sklepu znajdują się przede wszystkim wyroby rodzinnych firm z całego województwa, obecnie to ponad 100 wyrobów z różnych segmentów, od 16 zakładów, zrzeszonych w Klastrze Podkarpackie Smaki. Wśród produktów są susz z warzyw i owoców, czekolady ręcznie robione, pieczywo, zakwas żytni na żurek, produkty mięsne w słoikach, na przykład słynna podkarpacka kiełbasianka, konfitura z płatków róży w cukrze, wysokiej jakości miody, oleje z pierwszego tłoczenia, soki owocowe, słodycze, przegryzki i herbatki owocowo-ziołowe oraz wiele innych artykułów żywnościowych sygnowanych jako ekologiczne.

W podkarpackie specjały chętnie zaopatrują się nie tylko mieszkańcy regionu, ale i klienci z całego świata. Są klienci z Francji, Anglii czy Norwegii, zazwyczaj to Polacy mieszkający za granicą. Ewelina Nycz z Pro Carpathia liczyna patriotyzm konsumencki tych, którzy wyjechali stąd za granicę i będą swoim znajomym polecać e-sklep z produktami z Podkarpacia.

Czytaj więcej na resinet.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.