20.12.2019/09:53

Podrabiane perfumy, odzież i zabawki. Kolejna udana akcja KAS i CBŚP

Sześć osób zajmujących się sprzedażą perfum, odzieży i galanterii z nieleganie naniesionymi znakami znanych, światowych firm, zostało zatrzymanych. Jak podaje w komunikacie Ministerstwo Finansów, chodzi o niemal 32 tys. sztuk podróbek i 71 kg melasy tytoniowej. Szacunkowe, potencjalne straty firm będących właścicielami zastrzeżonych znaków mogą sięgać ponad 25 mln zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili kontrole na terenie powiatu radomskiego, płońskiego oraz Warszawy. Kontrole były ukierunkowane na eliminowanie z handlu niebezpiecznych towarów, szkodliwych dla zdrowia i życia konsumentów. Przeszukano 7 magazynów, 5 mieszkań i 4 pojazdy, które służyły do transportu nielegalnych towarów. Zabezpieczono 22 tys. sztuk podrobionych perfum, ponad 9 tys. odzieży, 700 szt. wyrobów galanteryjnych (głównie toreb i plecaków), 95 szt. zabawek oraz 71 kg melasy tytoniowej.

Obywatela Łotwy i Turcji zatrzymano w momencie odbierania kolejnej dostawy podrobionych towarów. W nielegalny działalność zaangażowane były również cztery osoby obywatelstwa polskiego, które zajmowały się sprowadzaniem podrobionych towarów i wprowadzaniem ich do obrotu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego obrotu towarami, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gosc xxxx 01.06.2020

    polski rzad pis w prowadzi nowa ustawe odbierajaca nielegalne towary na wolsce kosowskiej warszawie chandlarzom z chin , wietnamum , turcij , mogalij , rosji , rumunij , w polsce zostana im odebrane wszystkie towary sprzedawane nielegalnie w polsce - warszawie na wolce kosowskiej wlasnie , zostana przekazane do polskich malych firm prowadzonych przez osoby niepelnosprawne - prowadzace male churtownie kosmetykow i perfum w polsce calej po spotkaniu z panem premierem morawieckim i rozmowach z min w cztery oczy malych przedsiebiorcow w polsce niepelnosprawnych w polsce osob niepelnosprawnych w polsce i mazowszu calym towary odebrane na wolce kosowskiej wlasnie - perfumy prubki , kosmetyki , pulfabrykaty do wyrobu birzuterij i wielu innych takich rzeczy traja do malych firm prowadzonych przez osoby niepelnosprawne w polsce calej wlasnie towary ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.