22.03.2021/11:14

Sieci handlowe apelują o pilne szczepienia dla pracowników handlu [KOMENTARZ]

- W nawiązaniu do wypowiedzi Ministra Niedzielskiego z 18 marca br., wzywającej przedsiębiorców do kierowania pracowników do pracy zdalnej, zwracamy się z apelem o jak najszybsze objęcie pracowników handlu szczepieniami przeciw COViD-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień – apeluje Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • HK 23.03.2021

    Szczepienia to polityczna pokazówka i jak wszystko bez pomysłu i planu. A pracownicy handlu nie są w budżetówce, a jak zatrudnia ich prywatny, to niech się martwi.

  • kasjer 22.03.2021

    Oczywiście nikt z rządu nie pomyśli, że pracownicy handlu należą do tzw. infrastruktury krytycznej (ustawa o pracownikach kryzysowych), a w harmonogramie szczepień są jedyną grupą z tejże ustawy nieobjętą szczepieniami. Tymczasem na co dzień stykamy się z setkami, a wręcz nawet tysiącami klientów dziennie, od ponad roku nie tylko dbamy o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków, ale również narażamy swoje zdrowie i życie, chociaż przypadki zakażeń w handlu są problemem wręcz marginalnym. Kasjerki i kasjerzy też muszą mieć prawo do szybszych szczepień!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.