19.11.2018/11:23

Pointpack.pl partner biznesowy sieci Żabka zadebiutował na NewConnect

Poniedziałek jest pierwszym dniem notowań na NewConnect spółki Pointpack.pl, która współpracuje z 5 tys. punktów handlowych w Polsce, w tym m.in. sieciami Żabka i Freshmarket. Na otwarciu kurs Pointpack.pl wzrósł o 7,56 proc.

O firmie Pointpack.pl zrobiło się głośno w całej Polsce po tym jak okazało się, że umowa z tą właśnie spółką pozwala sieci Żabka na korzystanie z wyłączenia spod zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych.

Pointpack.pl to spółka tworząca rozwiązania IT dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze logistyki miejskiej. Usługi Pointpack.pl pozwalają klientom nadawać i odbierać przesyłki kurierskie w pobliskich sklepach spożywczych, a punkt handlowy może w ramach jednego procesu obsługiwać przesyłki wielu firm kurierskich. Usługi spółki sprzedawane są przy pomocy systemu aplikacji zintegrowanego z systemami firm kurierskich i dostawcami systemów kasowych czy terminali płatniczych oraz urządzeń nadawczo-odbiorczych.

Pointpack.pl świadczy swoje usługi w oparciu i sieć ponad 5000 punktów handlowych i współpracuje m.in. z Żabką, Freshmarket, Małpka Express, MPlatform, DHL, Pocztą Polską, InPost, Ruch. Miesięcznie uruchamianych jest średnio 45 nowych punktów.

- Prognozujemy, że do 2020 r. zapotrzebowanie logistyczne zwiększy się do ok. 38 tys. punktów i urządzeń nadawczo-odbiorczych przy wielkości rynku KEP ok. 540 mln przesyłek rocznie - podkreśla Marek Piosik, prezes Pointpack.pl, cytowany w komunikacie prasowym. Jak zapowiada, środki pozyskane w ofercie akcji zostaną przeznaczone "na dalsze integracje i rozbudowę infrastruktury".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.