26.02.2019/15:00

Pojemniki Georg Utz w automatycznym magazynie Frisco

Firma Georg Utz dostarczy 35 tys. pojemników wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego do nowego, wysoce zautomatyzowanego magazynu Frisco.pl w Klaudynie pod Warszawą.

Pojemniki EUROTEC o wymiarach 600x400x320 mm posłużą do magazynowania i transportu wewnętrznego żywności. EUROTEC to produkt przeznaczony do automatycznej obsługi we wszystkich popularnych systemach magazynowych. Dzięki specjalnym wpustom, pojemniki są przystosowane do manipulacji przez robot przemysłowy, umożliwiając precyzyjne zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Pojemnik występuje w bardzo wielu wymiarach oraz wariantach dna. Odpowiednio dobrany rodzaj dna do planowego obciążenia pojemnika eliminuje ewentualną możliwość jego wygięcia oraz zapewnia właściwe przemieszczanie na przenośnikach. W magazynie Frisco.pl wykorzystano w sumie 25 tys. pojemników EUROTEC, z podwójnym dnem. Dodatkowo 5 tys. pojemników wyposażono w specjalne przegrody, dzielące na cztery komory, dla ułatwienia przechowywania i kompletacji drobnych produktów spożywczych.

W magazynie znalazło się również 10 tys. pojemników trapezowych o wymiarach 600x400x355 mm. Pojemnik posiada zamknięte dno, cztery ażurowe ściany, a także 4 otwory uchwytowe ułatwiające ręczną manipulację. Produkt ten został przeznaczony do kompletacji zamówień internetowych w magazynie oraz dystrybucji towaru przez pracowników Frisco.pl do domu klienta. To rodzaj pojemnika obrotowego - pełne można ustawiać w stos i przewozić jeden na drugim. Po wypakowaniu zawartości natomiast, wystarczy opakowanie obrócić o 180 stopni i umieścić pojemniki jeden w drugim, a ograniczymy w ten sposób powierzchnię załadunkową nawet o 85%. Na górnej krawędzi pojemniki posiadają specjalne uchwyty, które służą do zamocowania reklamówek, oddzielających od siebie różny asortyment. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo przewożonej żywności – ochronę przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem artykułów spożywczych. Ponadto pojemniki plastikowe ustawiane w stosie, nie niszczą się pod swoim ciężarem, co może mieć miejsce w przypadku opakowań z kartonu.

– Nowa inwestycja pozwoli nam na przynajmniej czterokrotne zwiększenie skali działalności oraz równoczesne rozwijanie różnych modeli biznesowych. Automatyzacja nowego obiektu przyczyni się także do zwiększenia wydajności procesów, co będzie miało wpływ na obniżenie kosztów obsługi zamówień. Automatyczny system pakowania to również lepsza kontrola stanów magazynowych oraz eliminacja błędów w pakowaniu. W magazynie znajdą się wydzielone powierzchnie przeznaczone na chłodnię i mroźnię. Produkty świeże będą przechowywane w różnych strefach temperatur, a część z nich dostarczana będzie w modelu just-in-time. Wszystkie te rozwiązania wpłyną pozytywnie na szybkość i efektywność obsługi rosnącej liczby klientów naszego sklepu – powiedział Grzegorz Bielecki, prezes Frisco.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.