28.11.2016/20:36

Polacy chcą wydać 20 mld zł na święta. Największe zakupy zrobią rodziny, które korzystają z 500+

Średnio polska rodzina wyda w tym roku na organizację Świąt Bożego Narodzenia blisko 1500 zł. To o 100 zł. więcej niż wynikało z ubiegłorocznych deklaracji. Łącznie da to kwotę 20,1 mld zł, wobec 18,6 mld zł w 2015r.  Rodziny korzystające ze świadczeń programu Rodzina 500+ deklarują wydatki na poziomie 1715 zł na gospodarstwo – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS).

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • jola 02.12.2016

    Właśnie na temat wydatków świątecznych jest ta ankieta https://www.ferratum.pl/blog/2016/11/22/europejski-barometr-swiateczny-ferratum , warto ją wypełnić ponieważ dzięki temu dowiemy się o finansach świątecznych ponad 20stu krajów. Do wygrania jest ipad , także czas z pewnością nie będzie stracony. Ankiete jak co roku organizuje ferratum bank.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.