12.08.2016/16:23

Polacy marnują jedzenie

Co czwarty Polak w ciągu ostatnich siedmiu dni w swoim gospodarstwie domowym wyrzucił jedzenie – wynika z danych Centrum Badania Opinii Społecznej.

Według CBOS, częściej wyrzucanie żywności zdarza się osobom zajmującym wysokie stanowiska oraz uczniom i studentom niż osobom starszym, a zwłaszcza oceniającym własne warunki materialne jako złe.

Jednym ze sposobów na uniknięcie marnowania jedzenia jest oddanie zawartości lodówki komuś bliskiemu lub znajomemu, zanim wyjedzie się na urlop. Jednak w gospodarstwach domowych większości Polaków nie robi się tego – prawie dwie trzecie (61 proc.) badanych otwarcie przyznaje, że nigdy nie oddaje jedzenia przed urlopem komuś znajomemu, a 12 proc. robi to rzadko. Być może niektórzy zabierają żywność ze sobą lub kupują tylko tyle, ile na pewno wykorzystają przed wyjazdem, choć bez wątpienia nie jest to łatwe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.