26.10.2017/09:32

Polacy nie boją się ukraińskiej konkurencji

Aż 88 proc. polskich pracowników nie obawia się, że odbiorą ją im Ukraińcy – wynika z raportu Personnel Service „Barometr Imigracji Zarobkowej”, na który powołuje się Puls Biznesu. Wszystko przez to, że nasi sąsiedzi ze wschodu obejmują w większości stanowiska, których nie chcą Polacy.

Gazeta wyjaśnia, że zatrudnienie Ukraińców ma charakter komplementarny. Brak obcokrajowców nie oznaczałby, że ich miejsce zajęliby Polacy. Stanowiska najprawdopodobniej pozostałyby nieobsadzone.

Puls Biznesu informuje także, że to Polacy są dla pracodawców pierwszym wyborem, gdyż koszty ich zatrudnienia są bardziej preferencyjne. Zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami administracyjnymi, barierą językową, a także krótkoterminowy okres pracy. Niemniej jednak z powodu niedoboru polskich pracowników, zamiar zatrudnienia pracownika z Ukrainy deklaruje wg. danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już ponad 150 tys. polskich przedsiębiorców.

Więcej w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.