02.07.2020/08:08

Polacy pomimo apeli nie noszą maseczek w sklepach. Statystyki nie napawają optymizmem

Obowiązek noszenia maseczek w sklepach przez klientów to fikcja i to pomimo licznych apeli sieci handlowych, Ministerstwa Zdrowia i policji. Na zlecenie serwisów Money.pl i WP.pl przeprowadzone zostało badanie na ten temat, a jego wyniki są zatrważające.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

18 komentarzy

 • Top 23.06.2021

  Zwracamy uwagę każdemu klientowi za co jesteśmy w większości przypadków zrugani!
  Co mamy robić???? sami, dla dobra klientów zapier... w maseczkach 8 godzin, a klienci mają nas gdzieś.
  Nie możemy im nić zrobić, a jeszcze mam im zwracać uwagę i obrywać...
  Niech władza coś z tym zrobi, stawia policjantów i rozdaje mandaty klientom, bo my już rozkładamy ręce

 • Jon 08.05.2021

  Notorycznie nie noszą maseczek w sklepach i jeszcze się śmieją prosto w twarz!

 • Snob 02.04.2021

  Maska to zniewolenie

 • Normalna 30.03.2021

  Mieszkam na wsi blisko Wrocławia, nie wiele osób nosi tutaj maseczki. Dziś Pani weszła za dzieckiem ma naszą posesję oczywiście bez maseczki, kiedy kazałam się zatrzymać wyciągała dopiero z kieszeni maseczkę i ją założyła. Nie usłyszałam przepraszam że jej dziecko i ona chodzą po naszym podwórku bez masek, wręcz przeciwnie, Pani ta jeszcze na mnie nakrzyczała, że kazałam jej pilnować dziecka i opuścić podwórko. Na wsi można przecież chodzić bez masek.

 • Ola 24.03.2021

  W innych krajach ludzie dbają o siebie i siebie nawzajem . A polacy jedyne co robią to ignorują zalecenia.Takim sposobem nigdy nie pozbędziemy się pandemi. Policja również nie zwraca na to uwagi A powinni. Moja ciocia w październiku po 2 pszeszczepach przez covid-19 zmarła(dostała niewydolności oddechowej i krążeniowo ostrego zapalenia płuc. Wszystkim, którzy nie noszą maseczek życzę aby sami przeszli przez to wszystko co moja ciocia, ponieważ może wtedy spojrzą na to z prawdziwej strony. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie zasad higieny i noszenie maseczek dla siebie A jak nie wierzysz w istnienie wirusa zrób to dla innych.

 • Anna 22.02.2021

  Maseczki nie chronią. Miliony lat temu nasi przodkowie zaczęli oddychać powietrzem, w którym jest tlen. Do tego jesteśmy przyzwyczajeni, a nie do maseczek. Maseczki nie noszę, bo chcę żyć. Bdbam o higienę, ale nie dezynfekuję rąk przy każdym wchodzeniu do sklepu. Często przebywam w dużych grupach niezamaskowanych ludzi. W moim otoczeniu nie zachorował nikt z osób nie noszących maseczek. Chorowali tylko Ci co maski nosili.

 • Łukasz 26.09.2020

  Ludzie jestem astmatykiem kilkanaście razy byłem w szpitalu od pół roku nosze maseczki i NIC mi nie jest nawet się lepiej czuje bo mniej smogu wdycham dlatego kompletnie nie rozumie IGNORANTÓW którzy nie chcą nosić maseczki w zatłoczonych miejscach widocznie nie widzą NIC po za czubkiem własnego nosa to są ludzie którzy ci nie pomogą a cię przekroczą na ulicy jak zasłabniesz i stracisz przytomność i będziesz leżał/leżała na chodniku

 • suriwanorok 23.08.2020

  Nie dam sobie założyć kagańca na twarz. Ani szmaty, ani żaluzji z chińskiego plastiku. Rąk też nie dezynfekuję, gdyż bardzo wysusza i wyjaławia skórę.
  Jestem długoletnim pracownikiem handlu i pracowałem normalnie, jak tylko ogłoszono ten cały cyrk. Jeśli bym odmówił obsługi klientom bez maski, oni pójdą gdzie indziej, a ja nie będę miał z czego żyć.
  Mam do czynienia z ludźmi z różnych rejonów Polski, nie piąstkuję, nie stukam się łokciem, a normalnie się witam jak na człowieka przystało. Według kowidian, powinienem już dawno zachorować, a tak się nie stało mam 48 lat.
  Ludzie nie dajcie się wrobić w tę fałszywą pandemię. Robią z nas idiotów. Jak by wam kazano chodzić na czworaka, bo to zapobiega zakażeniu, to byście tak robili?

 • Taka prawda 18.08.2020

  Mnóstwo ludzi chodzi po sklepach bez maseczek, najwięcej młodych.

 • Taka prawda 18.08.2020

  Mnóstwo ludzi chodzi po sklepach bez maseczek, najwięcej młodych.

 • jaja 24.07.2020

  te całe maseczki ,to niezła ściema,nawet minister zdrowia ich nie nosi,udzielając wywiadów

 • wga 16.07.2020

  niestety nasz kraj to skupisko ignorantów, młodzi ludzie mówią w sklepie że maja astmę, pełna ignorancja wobec ludzi starszych i całego społeczeństwa., teraz już wiem czumu nas nie lubią w innych krajach.

 • Oliwier 06.07.2020

  Maseczkę noszę zanim pojawiły się rozporządzenia o ich noszeniu i przestanę nosić dopiero, gdy zagrożenie koronawirusem wygaśnie. Robię to przede wszystkim dbając o zdrowie wszystkich ludzi na około mnie: nie wiem czy nie jestem nosicielem koronawirusa i nie chcę innym zarażać.

 • Aletheia 04.07.2020

  Piękne statystyki w odniesieniu do noszenia maseczek przez obsługę sklepów. Tylko jakies 80% z nich nosi maseczki najczęściej pod nosem... Jeśli już ścigać tych, którzy nie wypełniają bezprawnie wprowadzonych nakazów.

  "Sędzia Olszewska zwraca też uwagę na podstawę prawną rozporządzeń wydawanych przez rząd w czasie epidemii. Z podstawy tej wynika, że można wprowadzić „obowiązek stosowania środków profilaktycznych”, ale tylko przez „osoby chore i podejrzane o zachorowanie”. Nakaz noszenia maseczek miał tymczasem „charakter powszechny”, dlatego zdaniem sądu również jest nielegalny." - Przełomowy wyrok sądu: Nie można karać za brak maseczki, rozporządzenie rządu bezprawne, Gazeta Wyborcza

 • bezmaseczkowiec 04.07.2020

  "maseczkowi" klienci supermarketów z obłędem w oczach przed nachodzącą "czarną śmiercią" już sa niewolnikami zapędzonymi przez strach do "kojca" o nazwię KL "COVID-ACHAU - 2020" . W roli "kapo" idioci , policjanci , sanepidoterroryści i dziennikarze . Niech żyje zatem nowy "Gułag" w wersji na razie "soft"

 • Krakus 03.07.2020

  Ci bezmaseczkowi "boCHaterowie niech jadą do Korei Północnej i tam niech się wykażą nienoszeniem maseczek

 • Polka 03.07.2020

  Co tu dużo mówić...sam premier odwołał już epidemię...koronawirus w odwrocie podobno..

 • Polak 02.07.2020

  Ciekawe po co mają Polacy nosić maseczki w sklepach skoro rządzący na wiecach wyborczych również byli bez maseczek!!! Jak wiadomo przyklad idzie z góry.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.