12.07.2021/12:20

Polacy wracają do sklepów stacjonarnych. Euforia na rynku e-grocery była przedwczesna

Na początku pandemii sprzedaż przez internet wystrzeliła w związku z zamrażaniem gospodarki i przebywaniem Polaków w domach. Choć niektórzy eksperci sądzili, że konsekwencją tego będzie gwałtowne podgryzanie stacjonarnego handlu przez e-handel, okazuje się, że były to prognozy co najmniej przedwczesne. Z badania GFK Corona Mood wynika, że konsumenci chętnie powrócą do tradycyjnych zakupów. Mało tego: w niektórych przypadkach stacjonarnie kupować będą nawet częściej niż przed dotarciem koronawirusa do Polski.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 13.07.2021

    Przecież zaraz będzie jesień. Wtedy proponuję pisać o euforii e-zakupowej lub jej braku :) Osobiście kupuję zdalnie od czasów Almy i nie jest to żadna euforia dla mnie tylko standard. Ubolewam ciężko, że sklepy jeszcze nie pojęły jakim błogosławieństwem jest człowiek, który w 10 min. wyklika zdalnie niezły koszyk i zapłaci. Ale mam wrażenie, że większość sieci traktuje to jak przekleństwo. No nic, wejdą darkstory i za parę lat wygryzą te stacjonarne sieci z wielkim wrzaskiem tychże :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także