30.04.2020/13:16

Polacy wśród chorych na Covid-19 pracowników niemieckich rzeźni

Złe warunki mieszkaniowe są przyczyną zachorowania na koronawirusa wśród pracowników rzeźni w Niemczech. Zarażonymi są również Polacy pracujący dla firmy Mueller Fleisch z Birkenfeld w Badenii-Wirtembergii. 

Jak podaje portal dw.com, 270 pozytywnych wyników testów na koronawirusa to m.in. rezultat ciasnoty, w jakiej mieszkają zagraniczni pracownicy rzeźni. Rzeźnia z Birkenfeld zatrudnia około 1100 osób. 

Większość pracowników stanowią Rumuni (jest ich około 500). Aż 200 z nich znalazło się w kwarantannie. Ponadto rzeźnia zatrudnia Polaków, Węgrów i Litwinów. Także wśród nich wielu miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wszystkie zarażone osoby są w kwarantannie.

Pracownicy rzeźni, którzy mieszkają w miejscowości Hoefen, nie mieli szans na zachowanie odpowiedniego dystansu od siebie. Przykładowo w czteropokojowym lokalu mieszkało do 16 osób, po 4 w każdym z pokoi. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.