20.08.2018/17:05

Połączenie spółek Mars Polska i Wrigley Poland w październiku

Połączenie spółek Mars Polska i Wrigley Poland nastąpi 6 października br. – taką informację rozsyłają obie firmy do swoich dostawców.

Z pisma, które podpisali Sławomir Niżałowski, dyrektor generalny Mars Polska i Maciej Wysocki, prezes zarządu Wrigley Poland, wynika, że od 6 października obie spółki będą funkcjonować jako jeden podmiot o nazwie Mars Polska sp. z o.o z siedzibą w Sochaczewie, gdzie dotychczas mieściła się siedziba Mars Polska.

Co ciekawe, formalnie to nie Mars Polska przejmie Wrigley Poland, lecz odwrotnie - ta pierwsza spółka będzie podmiotem przejmowanym, a druga przejmującym. Po połączeniu obu podmiotów Wrigley Poland przejmie wszystkie prawa i obowiązki polskiego oddziału Marsa, przy okazji zmieniając swoją nazwę na Mars Polska.

Przypomnijmy, że w 2016 roku koncern Mars zakupił pakiet mniejszościowy firmy Wrigley specjalizującej się w produkcji gum do żucia. Mars odkupił udziały od należącego do Warrena Buffetta funduszu Berkshire Hathaway. Po światowej fuzji firma nazywa się Mars Wrigley Confectionery  i ma siedzibę w Chicago.

Koncern Mars jest największym producentem słodyczy na świecie, w jego portfelu znajdują się tak znane marki jak m.in. Mars, Snickers, Twix, M&M’s, Bounty czy Milky Way. Producent jest także aktywny na rynku karmy dla zwierząt z takimi markami jak Pedigree, Whiskas czy Sheba. Wrigley to globalny producent gum do żucia, który w ofercie na Polskę rozwija marki Orbit, Winterfresh, Airwaves, Juicy Fruit i Skittles.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.