08.01.2019/07:56

Polexit rodzi obawy przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej

W ciągu ostatnich miesięcy Polexit, czyli potencjalne wyjście Polski z Unii Europejskiej, stał się jedną z głównych obaw firm z branży rolno-spożywczej - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Bartosz Urbaniak, szef Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę.

Zdaniem przedsiębiorców Polexit staje się coraz bardziej realny. Jego konsekwencje miałyby jednak dla kraju olbrzymie znaczenie.

Oprócz tego przedsiębiorcy obawiają się braku pracowników. Wiele firm zastanawia się, czy w obliczu potencjalnego wyjazdu setek tysięcy Ukraińców do Niemiec agencje pracy będą w stanie uzupełnić lukę pracownikami z Azji. Inny problem to bariera językowa - z obywatelami innych krajów  w porównaniu z Ukraińcami pracuje się po prostu trudniej.

Jak zaznacza Bartosz Urbaniak, firmy powinny już teraz mocno stawiać na automatyzacje. Do tej pory przedsiębiorcy z branży nie widzieli takiej konieczności. Dziś tania siła robocza staje się przeszłością.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.