23.07.2020/14:47

Policja zatrzymała czterech byłych szefów sieci sklepów Jedynka

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali czterech byłych członków zarządu rzeszowskich spółek, które zarządzały siecią sklepów Jedynka. Jeden z nich trafił do aresztu.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 48 do 63 lat. Trzech z nich to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, jeden pochodzi z województwa mazowieckiego. Akcja to efekt sześcioletniej pracy policjantów z Wydziału do spraw Walki z Przestępczością Zorganizowaną KWP Rzeszów, którzy badali sprawę działania czterech mężczyzn na szkodę kontrahentów sieci sklepów Jedynka. Materiał dowodowy zajmuje aż 160 tomów akt.

Sąd zadecydował już również o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych. Były wiceprezes sieci Maciej C. trafił do aresztu na trzy miesiące. W śledztwie podejrzanymi są jeszcze: prezes Jedynki Stanisław P. i wiceprezes Andrzej J., a także Krzysztof R. przedstawiciel firmy powiązanej z "Jedynką". Wobec nich prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju oraz zatrzymanie paszportów. Podejrzany jest również piąty mężczyzna, były prezes sieci Jan J. Jego posiedzenie aresztowe odbędzie się w czwartek.

Sklep Jedynka, (fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Jak informuje PAP, czterej byli członkowie zarządu Jedynki (obecnie spółki „Różana” w stanie upadłości) są podejrzani o to, że wiedząc o złej kondycji finansowej sieci zamawiali od dostawców, często z ograniczonym terminem płatności

– Doskonale zdawali sobie sprawę, że nie są w stanie uregulować należności za zamówione towary, przez co doprowadzili swoich kontrahentów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 4,8 mln zł" – powiedziała PAP prok. Hanna Biernat-Łożańska, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Mężczyźni w latach 2013-14 mieli oszukać ok. 80 dostawców. Podejrzani są także o przestępstwo polegające na braku złożenia wniosku o upadłość, mimo, że były ku temu przesłanki. Mieli również nie zapłacić podatku VAT na kwotę 1,6 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także