23.05.2019/16:37

Policjanci zabezpieczyli 400 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Dzięki policjantom ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na rynek nie trafi nielegalny towar. Funkcjonariusze zabezpieczyli w powiecie legionowskim prawie 400 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz zlikwidowali linię do ich produkcji. 

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w miejscowości na terenie powiatu legionowskiego funkcjonuje fabryka, w której nielegalnie są produkowane papierosy. Funkcjonariusze przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterorrystycznego Policji w Warszawie wkroczyli do domu znajdującego się na terenie wytypowanej wcześniej posesji, zatrzymując na „gorącym uczynku” osiem osób oraz likwidując przestępczy proceder.

Na miejscu policjanci odkryli linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczono trzy maszyny służące do paczkowania i foliowania, prawie 400 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz ponad 50 000 pustych opakowań jednostkowych i zbiorczych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w miejscu tym produkowano papierosy poprzez konfekcjonowanie ich w opakowania jednostkowe i zbiorcze. Towar oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek trafiał na rynek. Wszystko wskazuje na to, że z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu. Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa wynosi prawie 440 000 zł. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.