15.11.2020/15:58

Polki mają ponad dwa razy więcej butów niż Polacy. Co dziesiąta kobieta posiada 30 par

Statystyczna Polka ma 17 par butów, Polak tylko 7 par. Wśród obuwia kobiecego 3 pary to szpilki, zwykle w kolorze czarnym i beżowym – wynika z badania przygotowanego na zlecenie CCC przez firmę analityczno-badawczą Zymetria.

Aż 30 par butów ma co dziesiąta kobieta w Polsce, natomiast dwie trzecie posiada co najmniej 10 par.

W okresie jesiennym kobiety najchętniej zakładają botki lub sztyblety. Z kolei Polacy preferują buty codziennego użytku, całoroczne, często sportowe. 2/3 z nas deklaruje, że posiada minimum jedną parę casualowych butów sportowych i tych przeznaczonych do uprawiania sportu - wskazują wyniki sondażu.

Liczba par butów w szafach Polaków, badanie CCC (Źródło: Zymetria, listopad 2020, realizacja online, próba N=800)

CCC sprawdziło również jaki numer stopy mają Polacy. Według badania 2/3 kobiet kupuje buty w rozmiarach od 37 do 39, a 2/3 mężczyzn nosi rozmiary 42-44.

Podczas zakupów obuwia Polacy coraz mniej kierują się pogodą, a coraz częściej modą i wygodą. Polacy wykazują się dużą znajomością rodzajów obuwia. Najchętniej kupujemy buty w kolorze czarnym, popularny jest również biały (zwłaszcza w modelach sportowych), beżowy i brązowy (wśród półbutów). Kobiety najczęściej wybierają czarne lub beżowe szpilki (odpowiednio 75% i 31%), a czerwony jest dopiero na trzecim miejscu. Ponad połowa z nas ma w swoich szafach również trampki (53%) oraz buty do aktywnego uprawiania sportu (aż 63%). Z kolei najchętniej zakładanym obuwiem w grupie wiekowej 18-45 lat są codzienne sneakersy.

Kolor butów w szafach Polaków (Źródło: Zymetria, listopad 2020, realizacja online, próba N=800)

- Badanie wskazuje m.in. na jeden bardzo widoczny trend – Polki, ale tez coraz częściej mężczyźni w Polsce, coraz mocniej stawiają na to aby w swojej szafie posiadać szeroki wybór modnych butów, w różnych stylach i fasonach, adekwatnych do danej okazji, reszty ubioru czy koloru. Rośnie świadomość, że buty to podstawa dobrego wyglądu - komentuje Michał Zgiep, dyrektor działu produktu w CCC.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • olka 15.11.2020

    a ja mam 3 pary i spokojnie mi to wystarcza :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także