28.09.2018/12:32

Polomarket ma zapłacić odszkodowanie byłemu niepełnosprawnemu pracownikowi

Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Bydgoszczy nakazał spółce Polomarket wypłacenie odszkodowania na rzecz byłego pracownika za niezapłacone nadgodziny. Firma będzie składać apelację – informuje Express Bydgoski.

Pan Rafał argumentował, że jako osoba niepełnosprawna powinien mieć 7-godzinny dzień pracy, podczas gdy faktycznie pracował o wiele dłużej, a za nadgodziny nie otrzymywał wynagrodzenia. Powód twierdził też, że nieuczciwie rozliczano przerwy w pracy, których często w ogóle nie było, mimo że podpisy na listach wskazywały, że pracownicy mieli czas na odpoczynek – relacjonuje Express Bydgoski.

Sąd przyjął część argumentów powoda i nakazał pozwanej spółce wypłatę odszkodowania, którą pan Rafał uznał za satysfakcjonującą.

Polomarket nie zgadza się z rozstrzygnięciem Sądu co do wysokości zasądzonego odszkodowania i podkreśla, że wyrok jest nieprawomocny. Spółka odnotowuje z satysfakcją, że sąd nie uwzględnił przeważającej części roszczeń pracownika i zapowiada złożenie apelacji.

Źródło: expressbydgoski.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.