11.12.2018/15:06

Polomarket przyspiesza z ekspansją. Sieć otwiera 4 sklepy i wprowadza nowy koncept

W ostatnich tygodniach Polomarket, największa polska sieć supermarketów, otworzył 4 nowe sklepy – w Łowiczu, Koronowie, Pyzdrach i Koszalinie. Jednocześnie, poza otwarciami nowych obiektów, sieć od początku roku zmodernizowała już ponad 60 swoich placówek.

 - W tym roku zgodnie z naszą strategią, poza otwarciami nowych obiektów skupiamy się przede wszystkim na modernizacji naszych starszych placówek. W ponad 60 zmodernizowanych od początku roku sklepach nasi klienci mogą robić zakupy w komfortowych warunkach. Zmieniamy ich wystrój i oznakowanie, a także wymieniamy wyposażenie – w szczególności meble ekspozycyjne oraz urządzenia chłodnicze. Oczywiście otwieramy się także w nowych lokalizacjach – tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni otworzyliśmy nasze supermarkety w Łowiczu, Koronowie,  Pyzdrach­ i Koszalinie – mówi Jarosław Brudnicki, dyrektor zakupów i marketingu, członek zarządu w Polomarkecie.

Nowo otwarte sklepy sieci, takie jak np. sklep w Koronowie, wybudowane są i wyposażone zgodnie z najnowszym konceptem, w którym poza czytelną ekspozycją i oznakowaniem produktów, wygodnymi ciągami komunikacyjnymi i nowym sprzętem chłodniczym oraz regałami, wdrażane są rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. Przykładem takich rozwiązań są m.in. systemy odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. W Koronowie zastosowano również system zasilania urządzeń chłodniczych czynnikiem CO2.

- Inwestycje w najwyższej klasy wyposażenie naszych obiektów, w szczególności w urządzenia chłodnicze to nie tylko spełnianie wysokich standardów proekologicznych, ale także realizacja jednego z kluczowych punktów naszej strategii, czyli zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości produktów świeżych i ultraświeżych - dodaje Jarosław Brudnicki.

Strategia sieci zakłada zakończenie procesu modernizacji wszystkich sklepów do 2020 r. Nowe obiekty, zaplanowane do otwarcia w przyszłym roku i kolejnych latach będą oczywiście realizowane zgodnie z najnowszym konceptem sieci.

Polomarket to jedna z największych polskich sieci supermarketów. Obecnie firma zarządza siecią blisko 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski. Miesięcznie sklepy sieci odwiedza prawie 9 mln klientów w całym kraju. Spółka zatrudnia ponad 6500 osób.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • An 12.12.2018

  Mam Polo koło mojego domu. Mają super wędliny i warzywa. W tych zagranicznych to pomarzyć. Może warzywa jeszcze tak, ale wędliny...?

 • Tok 12.12.2018

  Bo jedna jest z Lizbony a drugi z Neckarsulm. Nie ma takich miejsc w Polsce

 • klient tesco 11.12.2018

  Biedronka i Lidl też właściwie mogą się posługiwać tytułem jedna spółka jest z Kostrzynia, druga - Jankowice. Skoro to takie ważne dla klientów to czemu tego nie dopisać

 • Bakbar 11.12.2018

  Brawo wy. Może coś z tego krajowego handlu nowoczesnego zostanie

 • jarock 11.12.2018

  Chciałbym aby polski sklep był także w Jarocinie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.