27.03.2020/16:36

Polomarket wyposażył wszystkich pracowników w przyłbice ochronne

Grupa Polomarket, największa polska sieć supermarketów, w trosce o zdrowie  swoich pracowników i klientów wprowadziła przyłbice dodatkowo chroniące przed zarażeniem. Przyłbice trafiły do wszystkich sklepów sieci już we wtorek (24 marca br.). Jest to kolejna forma ochrony osobistej przed koronawirusem oddana do dyspozycji pracowników.

Przyłbice ochronne dla pracowników to kolejne z wprowadzonych zabezpieczeń w sklepach należących do Grupy. Polomarket, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się covid-19 działa bardzo szybko. Sieć jako jedna z pierwszych, już w połowie marca, przy wszystkich stanowiskach kasowych i przy ladach mięsnych wyznaczyła strefy bezpieczeństwa, a chwilę później rozpoczęła montaż pleksi oddzielających klientów od kasjerów. Wszyscy pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni oraz wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i środki do dezynfekcji zarówno stanowisk pracy, jak i osobistej.

Sieć Polomarket na bieżąco śledzi rozwój wydarzeń i rekomendacje właściwych służb na wypadek konieczności podjęcia dalszych działań. Ponadto operator wdrożył szereg procedur zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem koronawirusa w swoich centrach logistycznych.

Grupa Polomarket to obecnie ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Miesięcznie sklepy sieci odwiedza nas prawie 9 mln klientów w całym kraju. Firma zatrudnia ponad 6300 osób. 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Goska góra 29.03.2020

  A jako jedyna sieć sklepów wraca starych godzin pracy. Ależ dbają o pracowników. Żart

 • meghan 28.03.2020

  Dziwne dzisisj byłam w polo w Obornikach Śląskich i żaden pracownik nie miał przyłbicy a jedynie kolorowe maseczki

 • mike 28.03.2020

  Dobrze. Nic nie zabezpiecza w 100%, ale każda dodatkowa ochrona zwiększa szansę na niezakażenie się tym dziadostwem.

 • :) 28.03.2020

  To POLO nie OBI

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.