17.11.2016/10:05

Polscy klienci zapłacą w sklepach przy pomocy Android Pay

Google uruchamia usługę Android Pay, która uzupełni, a wkrótce może zastąpić bankowe karty i aplikacje do płacenia. Jak pisze gazeta.pl klienci kilku polskich banków będą mogli płacić za zakupy smartfonem wyposażonym w nową aplikację.

Na polskim rynku działają już aplikacje – HCE, BLIK, PeoPay - na smartfony, które umożliwiają tego typu płatności. Tego typu usługę uruchomiły takie banki jak PKO BP, BZ WBK, ING, Eurobank, Getin, czy już wkrótce Raiffeisen. Jedynym warunkiem jest ściągnięcie aplikacji na swój smartfon, który musi być wyposażony w system Android i moduł NFC.

Jak wyjaśnia gazeta.pl użytkownicy Android Pay będą mogli płacić telefonem za zakupy do 50 zł, zaś powyżej tej kwoty trzeba będzie potwierdzić ją kodem PIN. Docelowo aplikacja da możliwość autoryzowania transakcji, np. poprzez rozwiązania biometryczne (przyłożenie palca do ekranu). System ma działać nie tylko w fizycznych sklepach, ale także aplikacjach mobilnych, czyli zamiast podpinać kartę płatniczą do każdej z posiadanych aplikacji, za wszystkie usługi będzie można zapłacić Android Pay.

Aplikacja Android Pay będzie dostępna w pierwszej kolejności dla klientów Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i BZ WBK, a wkrótce do tego grona dołączy mBank. Już za chwilę aplikacją będzie można płacić także na portalach Ceneo, Allegro, a także firmach przewozowych iTaxi i Uber.

Więcej na gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.